Izložba u Bužimu | Fotografije

8.

Muzejska postavka o Poslaniku Muhammedu s.a.v.s. pod nazivom “Upoznaj Allahovog Poslanika a.s.” bila je postavljena u herojskom gradu Bužimu u Islamskom kulturnom centru Bužim. Svečano otvaranje je upriličeno u srijedu 20.09.2017. godine, a za posjetioce je izložba bila otvorena u četvrtak i petak, 21. i 22. 09. 2017. u vremenskom periodu od 09:00 do 16:00 h.

Svečanom otvorenju je prisustvovao veliki broj zvanica iz vjerskog, kulturnog i političkog života. Izložbu je svečano otvorio glavni imam Medžlisa Bužim Mehmed ef. Harčević koji je između ostalog istakao važnost organizovanja i održavanja ovakvih projekata te iskazao zadovoljstvo što je grad Bužim u prilici da se njegovim stanovnicima na ovaj način prikaže Poslanikov životopis.  Autor izložbe dr. Esmir Halilović se prisutnima obradio sa riječima zahvalnosti za trud i napor koji su uložili kako bi se izložba održala u ovom gradu, a  potom im predstavio izložbu o Poslaniku a.s. Izložbu u Bužimu je posjetilo preko 1.000 posjetioca različitog uzrasta za tri dana koliko je izložba bila otvorena.

Dio prelijepe atmosfere iz Bužima pogledajte na fotografijama.

1. 2.
Prije svečanog otvorenja izložbe doc. dr. Esmir Halilović, autor izložbe, u amfiteatru
Islamskog centra Bužim
održao je tribinu pod nazivom
“Upoznaj Allahova Poslanika a.s.”

3.
Program svečanog otvaranje vodio je Emin ef. Grošić.

4.

5.
Izložbu je svečano otvorenom proglasio glavni imam Medžlisa Bužim
 Mehmed ef. Harčević.

6.
Autor izložbe, dr. Esmir Halilović se također obratio prisutnima
i izrazio dobrodošlicu.

7.
Detalji programa svečanog otvaranja.

8. 9. 10. 11.12.
Nakon svečanog otvaranja izložbe dr. Esmir Halilović
prisutne je proveo kroz postavku izložbe.

13. 14. 15. 16. 17. Afan Abazović, jedan od vodiča izložbe tokom pojašnjavanja izložbenog materijala.

18. 19. 20. 21. 22.
Harun Hasić, jedan od vodiča izložbe tokom pojašnjavanja izložbenog materijala.

23. 24. 25. 26. 27.
Zanimljivi detalji sa izložbe u Bužimu.

28.
Da je izložba u Bužimu bila posjećena svjedoče i grupe posjetilaca koje su stalno pristizale i
čekale da uđu u prostor gdje je bila smještena izložba.