FOTOGRAFIJE | Izložba u Bugojnu

Muzejska-izložba

U periodu od 21.04.2016. godine pa do 23.04.2016. godine karavana Muzeja o Allahovom poslaniku Muhammedu, alejhiselam, je boravila u Bugojnu. Organizator Izložbe je bio Medžlis Islamske zajednice Bugojno. Za tri dana Izložbu je posjetilo preko dvije i po hiljade (2500) ljudi. Izložba je održana u novom vakufskom objektu preko puta Konzuma.
1 Hadžija Sakib i naš vrijedni Zakir, zadužen za transportne poslove, postavljaju LCD televizore.2Autor Izložbe doc. dr. Esmir Halilović objašnjava dio Kisve, ogrtača Kabe srednjoškolcima.3

5Samostalno razgledanje i izučavanje Historije islama učenica.
6 Dio dana kada je bila ogromna gužva. Svako se zabavio onim što ga posebno interesuje iz života Poslanika, alejhiselam.7Zainteresovani učenici iščitavaju panoe.8 Naš pomoćni vodič Eniz Patković prilikom objašnjavanja nekih od panoa srednjškolcima.9

10Kada smo jučer (22.4.2016)došli u Muzej čekalo nas je 150 učenika žedni znanja o Poslaniku, alejhiselam.11Certificirani turistički vodič Afan, od milja zvan Bosnolog, Abazović priliom objašnjavanja panoa.
12 Našim mališanima je očigledno bilo jako zanimljivo…, zabave sigurno nije nedostajalo.13 Vjeroučitelj Nesib Memić sa vodičem Eldarom Tutnićem mališanima kojima smo podijelili poster sa Oprosnom hutbom Poslanika, alejhiselam.14Ova dječica su samostalno došla da uče o Poslaniku, alejhiselam. Ovaj kadar pokazuje njih troje kako gledaju naš film za djecu Ljudi slona.
15Bez našeg hadžije Sakiba ništa ne bi bilo isto, da mu Allah svaki hajr podari.16 (svjetlo)Afan Abazović prilikom objašnjavanja panoa Drvo poslanika srednjoškolcima.17 čikoOvaj vrijedni insan, koji djecu izvede na selamet, zamolio nas je da ga uslikamo.18Afan Abazović sa ratnim herojem Avdom Hebibom.
19 Autor izložbe doc. dr. Esmir Halilović sa našim herojem odbrana Bosne i Hercegovine Avdom Hebibom.20Misteriozni pozivi sa čitave zemaljske kugle su jučer stizali našem Hadžiji.
21 Autor Izložbe pokazuje Kisvu, ogrtač Kabe Avdi Hebibu i njegovim kolegama.22

23Doc. dr. Esmir Halilović objašnjava Mudd, posudu iz koje je poslanik Muhammed, alejhiselam, uzimao abdest i iz koje se kupao. Autentičnost ove posudu potvrđuje sened/lanac prenosilaca do Poslanika, alejhiselam, kojeg je autor Izložbe dobio iz muzeja Allahovog Poslanika, alejhiselam, u Medini časnoj.24Ekipa Muzej Allahovog Poslanika, alejhiselam.

Fotografisali: Afan Abazović i Eldar Tutnić

Pripremio i obradio: Eldar Tutnić