Izložba u Brčkom|Fotografije

15338667_1893528894212772_2287731820011191077_n

U organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Brčko, u petak 9. decembra, u zgradi Ruždija medrese, svečano je otvorena izložba “Muzej posljednjeg Allahovog poslanika, Muhammeda s.a.v.s.”. Izložba je organizovana u sklopu manifestacije „Ti si ruža džennetska“ koju Medžlis organizuje povodom dana rođenja posljednjeg Allahovog poslanika Muhammeda s.a.v.s.
Svečanom otvorenju je prisustvovao veliki broj zvanica iz vjerskog, kulturnog i političkog života. Izložbu je svečano otvorio tuzlanski muftija Vahid ef. Fazlović. Prisutnima se također obratio glavni imam Medžlisa Brčko Mustafa ef. Gobeljić i autor izložbe dr. Esmir Halilović. Izložbu u Brčkom je posjetilo preko 2.000 posjetioca različitog uzrasta za tri dana koliko je izložba bila otvorena za javnost.

Dio prelijepe atmosfere u Brčkom pogledajte na fotografijama.

1Mustafa ef. Gobeljić – glavni imam MIZ Brčko, dr. Esmir Halilović – autor izložbe, Vahid ef. Fazlović – muftija tuzlanski

3Obraćanje prisutnima od strane glavnog imama MIZ Brčko Mustafe ef. Gobeljić.

4Autor izložbe, dr. Esmir Halilović se također obratio prisutnima i izrazio dobrodošlicu.

5Izložbu je svečano otvorio i prisutnima se obratio muftija tuzlanski Vahid ef. Fazlović

Hor Mošus je prelijepom izvedbom ilahija uljepšao svečani program.

7Ispred katoličke crkve na otvorenju izložbe su bili prisutni fra Petar Matanović i fra Martin Antunović.

Dr. Esmir Halilović prilikom davanja izjave medijima.

Nakon svečanog otvaranja izložbe dr. Esmir Halilović prisutne je proveo kroz postavku izložbe.
Autor izložbe zvanicama pokazuje “kisvu” dio prekrivača Ka’be.11 13Dr. Esmir Halilović pojašnjava maketu reljefa grada Medine iz doba Poslanikovog života.
12  Dr. Esmir Halilović zvanicama iznosi detalje vezane za maketu Poslanikove džamije.14Prisutnima je dr. Esmir Halilović izložio i mjernu jedinicu za vodu “MUDD” iz doba Poslanikovog života.

16 17 18 Afan Abazović, jedan od vodiča tokom pojašnjavanja izložbenog materijala.

Harun Hasić, jedan od vodiča tokom obilaska muzeja sa učenicima.

22 23 24 Zanimljivi detalji sa izložbe u Brčkom.

Da je izložba u Brčkom bila posjećena svjedoče i grupe posjetilaca koje su stalno pristizale i
čekale da uđu u prostor gdje je bila smještena izložba.