FAKTOR.ba | Od 28. decembra u zeničkom muzeju izložba “Upoznaj Poslanika s.a.v.s.

Otvorenje Zenica

Muzej grada Zenice i Islamski pedagoški fakultet Univerziteta u Zenici organizuje posebnu muzejsku izložbu sa temom “Upoznaj Poslanika, s.a.v.s.“, autora doc. dr. Esmir M. Halilovića, profesora Hadisa i Da’ve na Islamskom pedagoškom fakultetu Univerziteta u Zenici.
Cilj projekta jeste da se u gradu Zenici predstavi ova izložba koja tretira Poslanikov, s.a.v.s., životopis, te osnovne segmente njegove misije, a sve u kontekstu mjeseca mevluda i obilježavanja istog.

– Izložba je namijenjena i muslimanima i nemuslimanima, onima koji imaju želju da se upoznaju sa Poslanikom, s.a.v.s., na jedan novi, vizuelan način. Posebno želimo ugostiti učenike, srednjoškolce i studente, kao i druge zainteresovane grupe, da se uz pratnju adekvatnog vodiča, koji je obezbijeđen, detaljnije upoznaju sa svim dijelovima ove jedinstvene izložbe – kazali su organizatori.

Svečano otvaranje izložbe održat će se u ponedjeljak, 28. decembra 2015. godine u 12:30 sati u Muzeju grada Zenice.

(B. M./Faktor.ba)